OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ  codziennie ½ godziny przed każdą Mszą Świętą,

KSIĘGA INTENCJI MSZALNYCH NA ROK 2018  - Prosimy Parafian o składanie intencji mszalnych.

Przyjmowanie intencji odbywa się w kaplicy przy zakrystii po Mszach Świętych

MOŻNA SKŁADAĆ INTENCJE MSZALNE PO MSZAYCH ŚWIĘTYCH W TYGODNIU I NIEDZIELĘ.

PAMIĘTAJMY O ROCZNICACH I JUBILEUSZACH

KANCELARIA PARAFIALNA - czynna jest każdego dnia po Mszach Św. rano lub wieczorem.
Można umówić się także telefonicznie na spotkanie z Ks. Proboszczem na określony termin.

WOLNE INTENCJE MSZALNE WE WRZEŚNIU I PAŹDZIERNIKU
Prosimy Parafian o składanie swoich intencji po Mszach Świętych w niedziele i tygodniu w kaplicy św. Stanisława Kostki. Przemyślmy swoje rocznice i rocznice śmierci naszych bliskich.

ZAPISY DZIECI I KOMUNIJNYCH NA KATECHEZĘ - 2018/2019 - Prosimy rodziców dzieci, którzy pragną przygotować Je do Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii lub w polskich parafiach rodzinnych, aby zgłosili swoje pociech na katechezę u Ks. Proboszcza. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy ze strony Internetowej Parafii i osobiście złożyć go w zakrystii na ręce duszpasterza. Katecheza rozpocznie się w sobotę 15 września o godz. 9:15 w kościele.

Święto Podwyższenia Krzyża.
Kiedy w roku 70 Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian, rozpoczęły się wielkie prześladowania religii Chrystusa, trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu tych prześladowań matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus.

Po długich poszukiwaniach Krzyż odnaleziono. Co do daty tego wydarzenia historycy nie są zgodni; najczęściej podaje się rok 320, 326 lub 330, natomiast jako dzień wszystkie źródła podają 13 albo 14 września. W związku z tym wydarzeniem zbudowano w Jerozolimie na Golgocie dwie bazyliki: Męczenników (Martyrium) i Zmartwychwstania (Anastasis). Bazylika Męczenników nazywana była także Bazyliką Krzyża. 13 września 335 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie miejscowemu biskupowi obydwu bazylik. Na tę pamiątkę obchodzono co roku 13 września uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Później przeniesiono to święto na 14 września, ponieważ tego dnia wypada rocznica wystawienia relikwii Krzyża na widok publiczny, a więc pierwszej adoracji Krzyża, która miała miejsce następnego dnia po poświęceniu bazylik. Święto wprowadzono najpierw dla tych kościołów, które posiadały relikwie Krzyża, potem zaś dla całego Kościoła Powszechnego.

Ważnym wkładem w historię tego święta jest świadectwo mniszki Egerii, która w Itinerarium Egeriae relacjonuje obchody Podwyższenia Krzyża połączone ze świętem dedykacji, czyli poświęcenia kościoła Męczenników (Martyrium) na Golgocie: "Dniami Eucenii (dedykacji) zwą się te dni, w których święty kościół stojący na Golgocie, zwany Martyrium, poświęcony został Bogu. Także święty kościół znajdujący się w Anastasis, to jest w miejscu, gdzie Pan po męce zmartwychwstał, tego samego dnia został Bogu poświęcony. Rocznica poświęcenia tych świętych kościołów jest obchodzona z całą czcią, bo i Krzyż znaleziono tego samego dnia [...]"

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – Pary, które zakończyły kurs i odbyły spotkanie indywidualne w Poradni Życia Rodzinnego mogą zgłaszać się na ostatnie spotkanie na probostwie - z Ks. Proboszczem. Można się umówić telefonicznie.

Przypominamy, że badanie Protokół Kanoniczego Badania Stanu Wolnego Narzeczonych - powinno się dobyć na 3 miesiące przed planowaną datą zawarci Sakramentalnego Małżeństwa.

KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA - „Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam do wstąpienia w szeregi Koła Żywego Różańca, mamy wolne miejsca w już istniejących Różach, a jeśli będzie wielu chętnych, utworzymy kolejne Róże. Odmawiajmy Różaniec, jak to nieraz prosiła nas Matka Boża, przyłączmy się do tego wspaniałego apostolstwa Maryjnego, wspierajmy  naszą modlitwą nasz Kościół Święty, którego jesteśmy członkami. To tylko jedna dziesiątka Różańca dziennie, kilka minut naszego czasu, a gdy bierzesz Różaniec do ręki, ładujesz karabin na złego ducha, a każdy koralik Różańca, to kula na demona! Zachęcam gorąco!

Wszelkie pytania oraz zapisy proszę kierować do Aneta Dębska, kzr@parafialeeds.org.uk

POLECAMY KAWIARNIĘ I BIULETYN ŻYWEGO RÓŻAŃCA - Polecamy Członkom Koła Żywego Różańca i wszystkim zainteresowanym pierwszy numer Informatora Żywego Różańca.

W KAPLICY CZEKA NA ODEBRANIE WIELE KOMPLETÓW KOPERTEK GIFT AID.  Po wielokroć Referent Gift Aid tłumaczył dlaczego warto w ten sposób składać ofiarę na potrzeby Kościoła.  Cieszymy się ogromnie z ilości złożonych na kopertki zamówień, ale nie rozumiemy dlaczego ci, którzy zgłosili chęć składania ofiar w ten sposób, swoich kopertek  nie odbierają! Komplet kopertek kosztuje Parafię 5.00. Prosimy zatem pięknie o odebranie kopertek zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem. Z góry dziękujemy .

LEKTORZY:  - przypominamy, że od Adwentu obowiązuje cykl czytań „B”; a w tygodniu „rok II”

26.08.2018

02.09.2018

09.09.2018

12.08.2018

19.08.2018

g. 9.30 – Rodzina pp. Epstein

g. 9.30 – J. Epstein i J. Lesiak

g. 9.30 – rodzina  pp. Biedka

g. 9.30 – T. Tosta i M. Epstein

g. 9.30 – A. Sztyrbicka i B. Malach

g. 11.00 –  M. Ions & M. Stanisławski

g. 11.00 –  P. Szlaużys & H. Stanisławska

g. 11.00  – Rodzina pp. Dębskich

g. 11.00 –  T. Hough & W. Świercz

g. 11.00 –  rodzina pp. Kula

GODZINA ŚWIĘTA - W KAŻDY PIĄTEK OD GODZ. 19:30 DO 21:00 - każdego tygodnia w piątek możemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie od 19:30 do 20:30. Jest wtedy także okazja do spowiedzi świętej. Apel Jasnogórski w łączności z Jasną Górą przez Radio Maryja jest o godz. 20:00 czasu angielskiego.