POLSKIE DAY CENTRE  - zaprasza Parafian na cotygodniowe środowe spotkania przy obiedzie, kawie lub herbacie          i ciastku oraz bingo. Każdej środy od 11.00 do 13.30. Polskie Day Centre przygotowuje także obiady na wynos.

KOPERTKI GIFT AID NA 2019 & ŻÓŁTE KOPERTKI NA ROK 2019 – będą rozdawane po każdej niedzielnej Mszy Świętej w niedzielę 16 grudnia.

AA” - ANONIMOWI ALKOHOLICY I NARKOMANI INFORMUJĄ - Jesteś w pułapce?
Jest wyjście! Skontaktuj się z Anonimowymi Alkoholikami. W każdą niedzielę o 12:30 - Polski Ośrodek Katolicki w Leeds LS7 4JE - Newton Hill Road - 0203 916 0097

Problemy z narkotykami? Możemy pomóc!
Mitingi Anonimowych Narkomanów w każdą środę o 19:30 - Polski Osrodek Katolicki  w Leeds LS7 4JE - Newton Hill Road. m. 07510354154 polska infolinia lub m. 03339991212 angielska infolinia

PIELGRZYMKA DO HOLYWELL PANTASAPH - W niedzielę 21-go lipca - Parafia w Leeds organizuje doroczną jednodniową pielgrzymkę do Holywell i Pantasaph. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o zgłaszanie się i uiszczenia opłaty za przejazd w wysokości £12.00. Zgłoszenia i opłaty przyjmowane są przez panie w naszym Sklepiku Parafialnym. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Członkowie Koła Żywego Różańca mają wyjazd pielgrzymkowy refundowany ze z kasy koła.

Holywellto walijskie miasteczko, znane głównie dzięki źródłu Św. Wilfridy. Jest ono zwane Lourdes Walii, albowiem nieprzerwanie, od 660r. n.e. przybywają do niego pielgrzymi, by skorzystać z uzdrawiającej mocy wód źródła. Holywell zaliczane jest do Siedmiu Cudów Walii.

Pantasaph to mała wioska na południe od Holywell, warta zobaczenia głównie ze względu na piękny zespół budynków  zakonu franciszkańskiego.  Na terenie przynależnym do zakonu, na wzgórzach tuż poza nim, znajdują się rozstawione w lesie, stacje drogi krzyżowej.

WYJAZD NA PIELGRZYMKĘ Z PARKINGU PARAFIALNEGO

W NIEDZIELĘ 21 LIPCA - PUNKTUALNIE O GODZ. 7:30.

Są jeszcze wolne miejsca w drugim autobusie na pielgrzymkę do Holywell Pantasph.

ZAPROSZENIE NA OBIAD W ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA - 11 sierpnia odbędzie się doroczny obiad z okazji Święta Żołnierza. Zapraszamy wszystkich chcących uczcić to wyjątkowe w naszej tradycji i kulturze święto. Jak co roku będzie miał on miejsce w naszym Ośrodku po uroczystej Mszy Świętej. Cena obiadu 12 funtów od osoby. Zapisy u prezesa Związku Kombatantów Stanisława Guścina. Dla członków Związku obiad bezpłatny. Zapraszamy.

APEL KOMITETU PARAFIALNEGO
Szanowni Parafianie. Jak Państwo wiedzą rozpoczynamy na dobre realizację projektu udoskonalenia systemu oświetlenia w kościele oraz zapewnienia informacji medialnej w kaplicy. Jest to projekt ogromny, który dość pechowo zbiegł się w czasie z koniecznością całkowitej zmiany systemu alarmu przeciwpożarowego. Z tego względu, podobnie jak w przypadku zmiany dachu na naszym kościele, zwracamy się do Państwa o wsparcie.  Podobnie jak przy projekcie zmiany dachu, darczyńcy będą otrzymywać w podzięce i uznaniu ich hojności symboliczne świadectwa, tym razem nie dachówki, a żarówki. Liczymy na Państwa pomoc. Bóg zapłać.